Markizy automatyczne – ułatwiaj i uprzyjemniaj sobie życie

Osoby, które poszukują osłon na taras, mają do dyspozycji wiele różnych rozwiązań. Wybrany produkt powinien być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim skutecznie chronić przed czynnikami atmosferycznymi, na przykład przed wiatrem, deszczem czy słońcem. Oprócz pergoli sezonowych lub całorocznych dużą popularnością cieszą się również markizy automatyczne. W dzisiejszym wpisie krótko je scharakteryzujemy i omówimy, dlaczego warto w nie zainwestować.

Jak działa markiza automatyczna i z czego jest wykonana? 

Zastosowanie markiz automatycznych cieszy się coraz większą popularnością z uwagi na wygodę oraz estetykę takiego rozwiązania. Markizy są wyposażone w kasetę, która zabezpiecza materiał po złożeniu oraz dwa stalowe ramiona, które wyróżniają się dużą wytrzymałością. Ich mocowanie jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy użyć dwóch wsporników aluminiowych i przymocować je do ściany albo uchwytu do zamocowania pod nadprożem.

Co ważne, można dobrać tkaninę do markiz według własnych upodobań. Do podstawowego wyposażenia markizy automatycznej należy siłownik z korbą do obsługi awaryjnej, centrale sterujące, dwa piloty oraz oświetlenie LED. W razie potrzeby można również wybrać produkt z dodatkową kurtyną czołową czy czujnikiem pogodowym bezprzewodowym.

Dlaczego warto zainwestować w markizy automatyczne? 

Osoby, które decydują się na montaż markiz automatycznych, doceniają je przede wszystkim za ich funkcjonalność. Dzieje się tak, ponieważ skutecznie chronią przed przegrzewaniem się wnętrza oraz deszczem i wiatrem, dzięki czemu można spędzać czas na tarasie nawet podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Należy również wspomnieć o wygodzie użytkowania markiz automatycznych   – można nimi sterować przy pomocy pilota, co jest niezwykle proste. Poza tym są wykonane z dobrej jakości wytrzymałych materiałów, co w praktyce oznacza, że nie ulegną zniszczeniu podczas trudnych warunków atmosferycznych, a do tego są inwestycją na długie lata. Co więcej, mnogość kolorów i wzorów tkanin do markiz sprawia, że można odmienić swój taras i nadać mu wyjątkowego charakteru.