APOLO

APOLO
Zasilacz solarny OFF-GRID do napędów 24VDC

– Zestaw APOLO jest autonomicznym zasilaczem OFF-GRID ładowanym przez panel solarny

– Dedykowany do zasilania napędów 24VDC bez możliwości podłączenia ich bezpośrednio do sieci energetycznej.

– Centrala sterująca APOLO umożliwia wyłączenie zasilania centrali sterującej napędu sterowanego, gdy znajduje się on w stanie czuwania

(takie rozwiązanie pozwala na oszczędzanie energii zgromadzonej w akumulatorach i zapewnienie dłuższego czasu pracy zasilanego urządzenia).

Zainstaluj gdzie chcesz

nie musisz już wykonywać kosztownych i problematycznych instalacji przyłączy elektrycznych aby zasilić swoje urządzenie

Bądź ECO

dzięki wykorzystaniu czystej i zielonej energii solarnej: to Twój ekologiczny wybór i szybki zwrot poniesionych nakładów.

Niezależność energetyczna

bądź niezależny od innych źródeł zasilania i zaników napięcia, dzięki energooszczędnemu systemowi zasilania korzystaj z urządzenia w każdej systuacji.

Jak to działa

Energia produkowana przez panel solarny magazynowana jest w akumulatorach i zarządzana przez centralę sterującą aby system był energooszczędny należy podłączyć sygnał zwrotny położenia bramy. Jeżeli napęd bramy nie posiada takiej funkcjonalności należy zastosować czujnik zewnętrzny (np magnetyczny)

Centrala sterująca APOLO umożliwia czasowe wyłączenie zasilania napędu w stanie jego czuwania. Taki sposób działania powoduje ograniczenie konsumpcji energii tylko do momentów działania napędu i prowadzi do wydłużenia czasu pracy całego systemu w okresach bezsłonecznych.

Kiedy wymagane jest zadziałanie napędu (np. sygnał z pilota lub przycisku), centrala systemu APOLO ponownie włącza zasilanie napędu i z ustawionym opóźnieniem czasowym wysyła mu polecenie zadziałania.

Możliwe zastosowania

Odkryj niektóre z naszych produktów, w których możesz zastosować APOLO

Często zadawane pytania

System APOLO jest zasilaczem solarnym typu OFF-GRID i może być zastosowany do każdego typu napędów zasilanych napięciem 24 VDC. System jest kompatybilny z wszystkimi napędami różnych marek dostępnych na rynku.
 
System APOLO może współpracować wyłącznie z napędami zasilanymi napięciem 24 VDC
 
Tak, system jest kompatybilny z wszystkimi produktami wymagającymi zasilania 24 VDC dostępnymi na rynku.
 

Tak. System APOLO został zaprojektowany tak aby móc działać w długich okresach bez możliwości ładowania energią słoneczną.

Żywotność akumulatorów zainstalowanych w systemie APOLO można obliczyć za pomocą następującego wzoru:
 
Żywotność = napięcie akumulatora [V] / ((moc [W] / napięcie [V] / 3600) x (szerokość bramy [mm] / prędkość [mm/s]) x ilość cykli dziennie [szt]
 
Takie obliczenia dotyczą żywotności akumulatorów w założeniu że jest w pełni naładowany i następnie nie będzie wogóle ładowany.
 
Wyliczenie dla przykładowego napędu BRAVO 524 zainstalowanego w bramie o szerokości 6000 [mm] i intensywności użytkowania 8 cykli dziennie

12÷((180÷24÷3600)×(6000÷180)×8
 
Dla tego przykładu żywotność akumulatorów pozwoli na pracę napędu przez 21 dni bez dostępu energii słonecznej.
 
 

Galeria